Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Jihočeském kraji se loni ubytovalo 1,44 milionu turistů

Jižní Čechy (ČTK) – V Jihočeském kraji se loni ubytovalo 1,44 milionu turistů. Představuje to osmiprocentní nárůst v porovnání s rokem 2015. Významně vzrostl především počet zahraničních turistů. Loni se jich v regionu ubytovalo 470.657, což je meziročně o 14 procent více. Vyplývá to z aktuálních informací Českého statistického úřadu.

Jihočeský kraj patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější lokality v republice. Více turistů se loni ubytovalo jen v Praze a Jihomoravském kraji. Například v hlavní městě služeb ubytovacích zařízení využilo přes sedm milionů turistů.

Zájem o Jihočeský kraj roste dlouhodobě. V roce 2010 se v regionu ubytovalo zhruba 900.000 turistů, zatímco loni jich bylo o téměř půl milionu více. Jedním z hlavních lákadel pro turisty jsou památky. Mezi nejnavštěvovanější patří zámky v Českém Krumlově a v Hluboké nad Vltavou. „Myslím si, že turistický potenciál v těchto případech ještě nebyl zcela vyčerpaný,“ řekl ČTK ředitel jihočeského památkového ústavu Petr Pavelec. Například českokrumlovský zámek loni navštívilo na 400.000 lidí.

Turisté loni v Jihočeském kraji strávili 3,96 milionu nocí, což je meziročně o 8,7 procenta více. U cizinců počet strávených nocí v kraji vzrostl o více než 11 procent na 901.992 nocí, u tuzemských turistů byl růst nižší. Loni strávili v jižních Čechách 3,05 milionu nocí, tedy o zhruba osm procent více než o rok dříve.

Ilustrační snímek. Foto: infoklinovec.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3