Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V hlubocké zoologické zahradě opraví divadélko pro děti

Hluboká nad Vltavou – Zoo Hluboká, to nejsou jenom zvířata. Na jaře tu totiž čekají návštěvníky i tradiční dva týdny divadelních pohádek pro nejmenší. Tyto dny si děti velmi oblíbily. Vedeni zoo se proto rozhodlo zmodernizovat divadelní scénu.

Poslední větší úpravy byly v roce 2002, kdy se udělala dřevěná oblouková střecha. Nyní by zde mělo vzniknout nové hlediště. Lavičky jsou totiž uzpůsobené jen pro malé děti a místo podlahy je na zemi písek, který mohou nohy dětských návštěvníků snadno rozvířit. Nové divadlo má být ze dřeva.

„My bychom chtěli celý povrch zpevnit a udělat tady sedačky, aby si zde i dospělí mohli sednout a mohlo by to být více využito,“ říká Martin Švihel z marketingového oddělení zoo.

Divadelní dny pro děti se konají na přelomu května a června. Během prázdnin na děti čekají i besídky s lektory.

Snahou zoologické zahrady je, aby byl areál více využívaný i během celého roku. Zaměří se proto i na vybudování lepšího zázemí pro vystupující.

Po rekonstrukci divadla by zde mohla vystupovat i Jihočeská filharmonie.

„Aby se zde mohl odehrát třeba malý koncert Jihočeské filharmonie, byl by to třeba cyklus pro rodiny s dětmi. Nebo by se zde mohl odehrát malý folkový koncert a spoustu dalších,“ dodává Martin Švihel.

S opravami by chtěla zoo začít na jaře. Vše ale záleží na tom, jak rychle bude známý zhotovitel nového divadla. Důležité také je, aby opravy nenarušily Dětské divadelní dny, které jsou každým rokem tradicí.

Náklady by měly vyjít zhruba na milion korun. Rekonstrukci divadla zaplatí kraj.

Divadlo v ZOO Hluboká. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3