Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Dubném chtějí přistavět školu. Přispějí na to i okolní obce

Dubné – Škola v Dubném na Českobudějovicku je už delší dobu na vrcholu své kapacity. Pokud by ji navštěvovaly pouze děti přímo z obce, bylo by vše v pořádku. Školu však využívají i děti z dalších devíti obcí, které spadají do školského obvodu. Obec proto plánuje přístavbu za desítky milionů korun. Teď se bude ucházet o dotace.

V současně době navštěvuje školu 337 dětí, po přístavbě by jich sem mohlo docházet až 450.

V plánu je přistavění šesti nových tříd se zázemím pro učitele a sociálním zařízením, nové šatny a dvě učebny pro technické vyučování.

Protože Dubné je menší obcí s patnáctisty obyvateli, náklady na postavení celého pavilonu jsou pro ni velkým finančním soustem. Radnici nezbývá než vzít si 40miliónový úvěr. V prosinci zkusí zažádat o dotace.

„Budeme-li úspěšní a moc si to přejeme, tak bychom dostali 90 procent uznatelných nákladů, protože z té akce jsou i neuznatelné náklady, například rozšíření kuchyně a jídelny. Neuznatelné náklady by byly ve výši deseti milionů,“ říká starostka obce Božena Kudláčková.

S finančními náklady by Dubnému pomohly obce, jejichž děti budou školu navštěvovat. O příspěvku budou jednat zastupitelé v Lipí, Branišově, Žabovřeskách, Čakově, Jankově, Vítkovicích, Habří, Závratech a Hradcích.

Třeba podle starosty Lipí Stanislava Kysely není dojíždění děti až do Českých Budějovic vhodné. Rozšíření školních prostorů tak rozhodně vítá. Naše obec to hned na začátku projednala a schválila s tím, že se budeme podílet na splácení úroků,“ potvrzuje starosta.

Práce na rozšíření školy by měly začít v červnu příštího roku, hotové by pak měly být v září 2018.

Škola v Dubném. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3