Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Dačicích opravili budovu autobusového nádraží

Dačice 15. listopadu (ČTK) – Novou čekárnu, vstupní halu nebo informační kiosek mohou využít cestující na autobusovém nádraží v Dačicích na Jindřichohradecku. Objekt zrekonstruoval jeho majitel, společnost Icom transport, za 6,5 milionu korun. Firma ještě připravuje na jaro úpravu nástupišť dačického nádraží. ČTK to dnes řekla předsedkyně představenstva Icom transport Kateřina Kratochvílová.

„Podobně jako v Dačicích chceme přestavět i naše další nádraží v České republice. Máme jich 13 a všechna by měla získat stejnou vizuální podobu,“ uvedla Kratochvílová. Podle ní bývalá budova nádraží v Dačicích už přestala vyhovovat požadavkům cestujících, přestavěný objekt by měl nabídnout větší komfort. „Čekárna bude poskytovat důstojné a bezpečné zázemí. Navíc umožní našim cestujícím používat informační panely a moderní technologie. Cestující tak získají všechny informace na jednom místě,“ dodala.

Nové nádraží by navíc mělo být energeticky méně náročné. Jeho vytápění zajišťuje hlubinné čerpadlo, které se nachází 90 metrů pod zemí. Dále majitel vybavil všechna světla technologií LED. Podle Kratochvílové tím chce společnost být více šetrná k životnímu prostředí.

Rekonstrukce nádražní budovy trvala deset měsíců. Úprava nástupišť začne na jaře a Kratochvílová se domnívá, že práce budou hotové za tři měsíce. „Odhadované náklady na tento projekt jsou 3,5 milionu korun,“ řekla.

Dačice. Foto: jedemenamoravu.blogspot.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3