Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Dačicích obnovují Kancnýřův sad. Hotovo má být v prosinci

Dačice – Lidé v Dačicích se dočkají nové podoby Kancnýřova sadu. O jeho revitalizaci rozhodli sami při veřejném projednání.

Špatné asfaltové povrchy, dlouhodobě přerostlá zeleň a špatné uzpůsobení parku pro veřejné akce, to byly hlavní důvody, proč se město rozhodlo park zcela obnovit.

Radnice si proto nechala zpracovat studii, která popsala, jakým způsobem tříúrovňový Kancnýřův sad nejlépe revitalizovat. Jeho nejvyšší úroveň se jako jediná ponechá stejná.

 „Prostřední trasa byla poškozená, bylo tam hodně asfaltu. Změnili jsme tedy povrch a nechali komplet vydláždit a zachovali záhony,“ popisuje starosta města Karel Macků.

Přesunu se dočkal také pomník obětem 1.světové války. Ten se nyní nachází 20 metrů od původního místa ve střední úrovni parku. Pomník si dle zastupitelů zasloužil klidnější místo, které bude upraveno pro pietní  účely.

„V dolní části, tam jsme celou část převedli do mlatu ,což je povrch lépe vsakující vodu, a vysázeli jsme nové stromy,“ doplňuje starosta.

Obnova sadu dopomůže k pořádání již tradičních akcí ve městě.

„Kancnýřův sad dlouhodobě slouží pro pořádání městských akcí, je to střed náměstí, kde se odehrává bohatý společenský život,“ vysvětluje Karel Macků.

Celkové náklady na obnovu dosáhly výše zhruba šest a půl miliónu korun. Z toho čtvrt milionu korun získala radnice na dotacích. Tyto peníze poslouží především vytvoření nové zeleně.

Revitalizace Kancnýřova sadu by měla být dokončena už v prosinci tohoto roku.

Kancnýřův sad. Foto: Dacice.cz

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3