Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Chýnově zbourají přes 400 let starý pivovar. Nahradí ho sportovní hala

Chýnov – Bortící se zdi, vysklená okna a propadající se střecha u které hrozí, že se při větším větru uvolní a někoho zraní. Tak dnes vypadá budova bývalého pivovaru v Chýnově na Táborsku, který byl založen již kolem roku 1581 a patří tak mezi nejstarší stavby ve městě.

Původním majitelem bylo zemědělské družstvo, to však zkrachovalo. Budova šla do dražby a převzal jí nový majitel. Ten zde plánoval vybudovat wellness. Ani tento plán ale nevyšel, údajně kvůli nedostatku peněz na rekonstrukci.

Ruiny pivovaru tedy v nejbližších dnech odkoupí město. Zastupitelé se dohodli se současným majitelem na ceně 3,6 milionu korun.

 „V pondělí 12. prosince budu podepisovat smlouvu na odkup, takže ten už bude realizován,“ potvrdil starosta Pavel Eybert.

Místo chátrajícího pivovaru by zastupitelé rádi postavili sportovní halu, která městu chybí. Její plocha by měla být 40 krát 20 metrů. Nová hala by měla nabízet využití pro všechny sálové sporty jako je malá kopaná, házená, florbal, tenis, volejbal a další.

Náklady na vybudování sportovní haly se odhadují kolem 60 miliónů korun. Město bude teprve projednávat, kde bude možné získat finance z dotací.

Pokud by šlo vše podle plánu, k demolici budovy by mělo dojít během příštího roku. S výstavbou nové sportovní haly by pak město začalo v roce 2018.

Pivovar v Chýnově. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3