Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Českých Budějovicích nastoupí do prvních tříd 1062 dětí

České Budějovice 18. června (ČTK) – Do 16 základních škol, které zřizuje město České Budějovice, nastoupí 3. září do prvních tříd 1062 žáků. Je to podobné číslo jako loni. Město otevře 47 prvních tříd. Většina rodičů využila při zápisu novinku, elektronické zápisy, při nichž vyřídila většinu povinných věcí. ČTK to dnes při jednání zastupitelstva řekl náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

Mírně meziročně stoupl počet odkladů povinné školní docházky. Loni to bylo 220 dětí, letos je to 237 dětí. Kvůli změně školského zákona byly letos zápisy nikoli v lednu jako dříve, ale v dubnu. „Někteří psychologové tvrdili, že děti budou starší a bude méně odkladů. Tak v Českých Budějovicích se to nepotvrdilo, naopak, dokonce nám malinko ještě narostly,“ podotkl Podhola.

Město letos vyzkoušelo novinku, takzvané elektronické zápisy. Rodiče se přihlásili na webový portál města a digitálně vyřídili řadu nutných úkonů. Novinku využila většina z nich. „Pak už mohli jenom přijít s dítětem k danému zápisu. Zájem byl velký, ukazuje se, že gramotnost ve výpočetní technice je už mezi rodiči hodně veliká,“ řekl Podhola.

Naplněnost městských základních škol je podle náměstka vysoká. Řada škol mohla přijímat pouze tolik dětí, kolik jich odešlo z devátých ročníků. „Velmi pozitivní zprávou pro všechny je, že fungovaly školské obvody. To znamená, že všechny děti, které se hlásily na svou spádovou školu a měly tam trvalé místo bydliště, byly přijaty,“ uvedl Podhola.

Některé školy mají kvůli spádovosti problém s okolními obcemi. Příkladem je Základní škola Pohůrecká, protože v blízké obci Srubec, která se hodně rozrůstá, se nepovedlo postavit základní školu. „Měli jsme poměrně velké obavy, abychom nebyli atakováni občany ze Srubce. Do jisté míry se to stalo, nicméně jsme tomu tlaku dokázali odolat,“ doplnil Podhola.

vkc dvd

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3