Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Českém Krumlově připravují první burzu středních škol a učilišť

Český Krumlov – Seznámit se na jediném místě s pestrou nabídkou středoškolského vzdělávání na jihu Čech mohou lidé v Českém Krumlově. Město připravuje na říjen první burzu škol, která je určena zejména pro žáky devátých tříd základních škol a jejich rodiče.

Mluvčí radnice Petra Nestávalová vysvětlila, že  účelem této jednodenní akce je prezentace škol primárně s cílem získat zájemce o studium a učební obory.

„Návštěvníci budou mít možnost se blíže seznámit s jednotlivými školami a vytvořit si dostatečný přehled o možnostech dalšího vzdělávání. Zejména pak aktuální informace týkající se podmínek studia, přijímacího řízení, profilu absolventa určitého oboru, ale také se mohou seznámit s ukázkami výuky a pracovních činností, případně poznat mimoškolní vyžití studentů a učňů,“ vysvětlila mluvčí.

Akce se uskuteční v úterý 24. října od 9 do 16 hodin ve Sportovní hale v Chvalšinské ulici.

Burza škol. Ilustrační. Foto: jhk.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3