Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Č. Budějovicích bude pátá waldorfská střední škola v ČR

České Budějovice 28. května (ČTK) – V Českých Budějovicích bude od září otevřena pátá střední waldorfská škola v republice. Zřízení lycea povolilo ministerstvo školství. Českobudějovická střední waldorfská škola bude navazovat na základní a mateřskou školu stejného typu a bude jediným zařízením tohoto druhu v Jihočeském kraji. ČTK to řekla ředitelka českobudějovické waldorfské základní a mateřské školy Milena Vlčková.
Dodala, že nyní musí rychle vypsat přijímací zkoušky. Většina žáků devátých tříd základních škol už přitom přijímací řízení absolvovala na jiných středních školách. „Přesto jsme přesvědčeni, že první ročník můžeme i nyní naplnit alespoň 20 studenty,“ uvedla Vlčková. První kolo přijímacích zkoušek waldorfské lyceum vypsalo na 29. května a druhé na 6. června.
Vlčková připomněla, že zřízení střední waldorfské školy v Českých Budějovicích trvalo čtyři roky. Ministerstvo školství je třikrát nepovolilo. „Jsem velmi ráda, že naši žáci i rodiče konečně mohou slyšet, že se podařilo školu založit. Budeme pokračovat v konceptu waldorfské pedagogiky nejen na předškolním a základním, ale i na středním stupni,“ uvedla zástupkyně ředitelky Vlčkové Kateřina Kozlová.
Waldorfská střední škola otevře studijní obor Kombinované lyceum, který nabízí studentům širší všeobecný vzdělávací základ. Podle Vlčkové absolventi tohoto oboru mají velkou šanci na uplatnění na trhu práce a bývají úspěšní i ve studiu na vysoké škole. Obor Kombinované lyceum zatím nabízí jen sedm středních škol v Česku.
Waldorfské školy se snaží o individuální rozvoj jedinců. Nepředkládají žákům hotové skutečnosti, ale snaží se jim poskytnout poznatky spojené s prožitkem a získáváním dovedností. Cílem je výchova otevřených, tvořivých lidí. Ve světě tyto školy existují téměř 100 let.
rek sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3