Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Č. Budějovicích bude nové velké parkoviště poblíž centra

České Budějovice 29. listopadu (ČTK) – V Českých Budějovicích vznikne poblíž centra nové parkoviště pro 72 aut. Město se domluvilo s Povodím Vltavy na pronájmu místa u Dlouhého mostu. Velká asfaltová plocha, která dříve sloužila jako cvičný prostor pro autoškoly, dosud fungovala jako parkoviště jen provizorně například při konání agrosalonu Země živitelka na nedalekém výstavišti. Plnohodnotným parkovištěm by se lokalita měla stát v polovině roku 2018. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení města.

„Stačí místo částečně upravit a vybudovat závoru pro vjezd,“ řekl primátorův náměstek František Konečný (ANO). Podle něj bude parkoviště zpoplatněné. Kolik budou řidiči za parkování platit, město zatím zvažuje. „Ale určitě to bude levnější než ceny za parkování v samotném centru,“ uvedl Konečný.

Pěšky se lidé dostanou od Dlouhého mostu na náměstí za přibližně pět minut. Magistrát bude platit Povodí Vltavy měsíčně za pronájem plochy 28.600 korun. Místo vedle Vltavy je ale v zátopové oblasti. Vzhledem k tomu bude mít parkoviště speciální režim, což znamená, že pokud se bude blížit velká voda, auta budou muset lokalitu opustit.

České Budějovice chtějí příští rok také vytvořit nové parkovací plochy mezi Dlouhou loukou a výstavištěm. Nyní místo využívají nákladní automobily jako odpočívadlo. „Pokud by se nám kamiony podařilo přesunout jinam, mohly by tak vzniknout stovky parkovacích míst nedaleko centra města,“ uved Konečný.

rek ktp

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3