Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Budějovicích začnou stavět silnici mezi sídlišti Máj a Vltava

České Budějovice – Dlouhé kolony a netrpěliví řidiči. Tak vypadá doprava v českobudějovické ulici Oskara Nedbala, která je jednou z hlavních tepen pro výjezd ze sídlišť Máj a Šumava do centra města. Tento problém by měla vyřešit výstavba dlouho očekávané spojky mezi sídlišti Máj a Vltava, která zkrátí cestu tisícům řidičů.

Nová silnice povede severně od parku Čtyři Dvory a Hokejového centra Pouzar. Bude spojovat ulice Strakonickou a Milady Horákové. Odlehčí tak především dopravě ve Čtyřech Dvorech.

Spojka sídlišť Máj a Vltava by měla být dlouhá zhruba 700 metrů.

Odhadem asi 98 procent obyvatel Máje volá po této spojce. Minulý rok jsme získali všechna potřebná stavební povoleni, takže stavba může začít,“ říká náměstek primátora Petr Holický.

Výstavba silnice je v plánu už delší dobu. Pozdrželo jí však pozastavené stavební řízení a petice některých obyvatel sídliště Máj, kteří se vznikem nové silnice nesouhlasí. Podle organizátorů podepsalo petici kolem 9000 lidí.

„Pustit dopravu 25 tisíc až 35 tisíc aut do sídliště je podle mého zločin, který bude značně ovlivňovat život nás všech. Hluk, výfukové plyny, životní prostředí celkově,“ vysvětluje občanská aktivistka Marie Paukejová.

Radnice ale takové obavy některých obyvatel sídliště odmítá a proti hlučnosti prý dělá opatření.

„Určitě se bude pokládat tichý asfalt a současně se počítá s tím, že tato komunikace nebude provozována v noci. Alespoň do té doby než nebude provedeno měření vlastního provozu,“ zmiňuje náměstek primátora František Konečný.

Silnice bude mít v každém směru jeden jízdní pruh. Městští radní ujišťují, že s kamionovou dopravou se zde nepočítá. Hlavní část nákladní dopravy by měla projíždět po budoucí dálnici D3.

Náklady na novou silnici uhradí město České Budějovice společně s Jihočeským krajem. Celková částka by měla být kolem 120 miliónů korun. Stavba silnice má trvat zhruba 13 měsíců. Změnou by měla projít i světelná křižovatka na Husově třídě, ze které se stane okružní křižovatka.

Pokud půjde vše podle představ zastupitelů, práce na výstavbě nové silnice by měly začít na jaře tohoto roku.

Ilustrační snímek z místa. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3