Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Budějovicích se po pětiměsíční rekonstrukci konečně otevřel bazén

České Budějovice (ČTK) – Po pětiměsíční rekonstrukci se dnes pro veřejnost otevřel českobudějovický krytý bazén. Projekt, který stál zhruba 11 milionů korun, zahrnoval výměnu dlažby nebo výstavbu vířivky pro tři desítky lidí. Právě vířivku si však ještě veřejnost vyzkoušet nemůže, dokončena má být v listopadu. Pro České Budějovice končí téměř dvouměsíční období, kdy město téměř se 100.000 obyvateli nemělo k dispozici bazén. Letní plovárna ukončila provoz v úvodu září.

„Chápu, že toto bylo výrazné omezení provozu. Je však třeba připomenout, že poslední rozsáhlá rekonstrukce probíhala před téměř 20 lety a trvala tehdy více než dva roky. To znamená, že po dobu takřka tří let nebyl krytý bazén k dispozici,“ řekl ČTK ředitel Sportovního zařízení města České Budějovice Tomáš Novák.

Krytá plovárna byla rekonstruována ve dvou etapách. První část, která se týkala mimo jiné izolace bazénu, se uskutečnila loni v létě a zastavila provoz areálu rovněž na pět měsíců. „Jsou dvě cesty, jak se ke správě nemovitosti postavit. Naší snahou je jít cestou průběžných oprav a nedopustit, aby musel být bazén opět uzavřen na dobu v řádech let,“ řekl Novák.

Českobudějovický krytý stadion navštíví za rok přibližně 250.000 lidí. Ministerstvo kultury objekt letos prohlásilo za kulturní památku. Výjimečnost haly spočívá v její technicky náročné konstrukci zavěšené lanové střechy.

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3