Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Budějovicích se chystá velký odstřel holubů. Je jich moc, tvrdí město

České Budějovice – Krajské město se chce zbavovat holubů. Postupná regulace volně žijících ptáků odstartuje dnes, v pondělí 19. prosince. Trvat má celý následující rok.

Odchycení holubi, kteří mají kroužky nebo jiná označení, se vrátí vlastníkům či chovatelským klubům. Ostatní utratí veterinární lékař nebo je čeká odstřel.

Podle náměstka primátora Petra Podholy město vyhovělo stížnostem obyvatel, kteří poukazují na to, že holubí populace způsobuje na mnoha místech řadu problémů. Odchyt ptáků bude mít na starosti specializovaná firma. Ta rozmístí do vytipovaných lokalit 15 odchytových klecí a čtyři holubníky.

„Zvířata se nebudou zraňovat a dodrží se všechna ustanovení zákona na ochranu proti týrání. Dohled nad opatřením provádí Státní veterinární správa ČR,“ řekl náměstek.

Lokality s odchytovými zařízeními se budou v průběhu roku měnit podle potřeby. Pracovníci společnosti Lesy a rybníky města ČB budou do konce zimy v týdenních intervalech provádět odstřel ve vybrané lokalitě, převážně v neobydleném území v Haklových Dvorech.

Ilustrační snímek. Foto: cs.wikipedia.org

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3