Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

V Budějovicích prodlouží cyklostezku u Malše. Za 7,2 milionu korun

České Budějovice – Do rekonstrukce a rozšíření cyklostezky v parku u Malše se pustil českobudějovický magistrát. Při výstavbě trasy E cyklistické stezky a lávky přes Mlýnskou stoku v Alešově ulici vytvoří speciálně vysazené chodníkové plochy pro převedení chodců i cyklistů na křižovatce Dukelské a Alešovy ulice.

Náměstek primátora Petr Holický zmínil, že stejné plochy jsou i v křižovatce ulic Alešova a Vrchlického nábřeží. Tam zajišťují plynulé převedení přes cyklolávku se smíšeným provozem do Alešovy ulice. Pro zařazení do běžného provozu je mohou využívat jak cyklisté, tak i chodci.

„Poslední předsazená plocha je umístěna v křižovatce ulic Novohradská  a Alešova. Tímto přechodem s cyklopřejezdem dojde k propojení stezek až do Průmyslové ulice,“ popsal náměstek Holický s tím, že Součástí je posunutí stávající zastávky MHD v Novohradské ulici, odstranění přístřešku a osazení nového.

Nová lávka pro pěší a cyklisty přes Mlýnskou stoku bude mít ocelobetonovou konstrukci s horní mostovkou. Spodní stavbu tvoří dva kusy železobetonových opěr uložené na hlavách velkoprůměrových pilot. Mostní zábradlí bude ocelové se svislou výplní výšky.

„Celková investice představuje částku 7,2 milionů korun,“ doplnil náměstek primátora.

Ilustrační snímek. Foto: cyklomesta.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3