Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Úřad pozastavil tendr na dostavbu letiště v Plané. Kvůli pochybnostem

Planá u Českých Budějovic – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pozastavil tendr na dostavbu Jihočeského letiště v Plané u Českých Budějovic za víc než 400 milionů korun.

Jak píše server České noviny s odkazem na agenturu ČTK, důvodem jsou pochybnosti o zákonném postupu kraje.

„ÚOHS vydal nařízení předběžného opatření v této věci, neboť úřadu vznikla pochybnost o zákonnosti postupu zadavatele,“ uvedl pro ČTK předseda úřadu Petr Rafaj. Dodal, že finální rozhodnutí antimonopolní úřad zatím nevydal.

„Pro nás to znamená zdržení celého projektu. Především nebudeme moci pořídit například navigaci pro noční létání. Ale rozhodně chceme v provozu nadále pokračovat v současném režimu,“ řekla ČTK mluvčí letiště Martina Vodičková.

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská v pátek 5. května večer televizi Jéčko řekla, že krajský úřad vyčká na písemné vyhotovení rozhodnutí, a až pak rozhodne o dalších krocích. „V této chvíli nemůžu říct nic, protože to rozhodnutí neznám. Musíme počkat až ho obdržíme, pak ho necháme zanalyzovat a uvidíme, jestli jsou možné nějaké opravné prostředky. Bez písemného rozhodnutí nemůžeme v této věci nic dělat,“ řekla hejtmanka Stráská.

Podrobnosti přineseme ve zpravodajské relaci TV Jéčko v následujících dnech.

Vizualizace. Foto: Letiště České Budějovice LKCS

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3