Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Uplynulý víkend se na jihu Čech opět nesl ve znamení vážných dopravních nehod

Jižní Čechy – V Sezimově Ústí na Táborsku srazilo osobní auto chodce. Nehoda se stala v neděli, krátce po třetí hodině ráno, na výjezdu z města ve směru na Planou nad Lužnicí. Řidič osobáku chodce v tmavém oblečení a se sluchátky na uších zřejmě přehlédl. Ten následkem střetu utrpěl vážná poranění. Záchranáři ho převezli na traumatologii do českobudějovické nemocnice. Přesné příčiny nehody, ale policisté stále zjišťují. Alkohol v krvi řidiče policisté po dechové zkoušce vyloučili.

Další vážná nehoda se pak stala krátce po půl druhé odpoledne u Semic na Písecku. Na hlavním tahu z Českých Budějovic do Písku se střetla dvě osobní auta. Třiasedmdesátiletý řidič Octávie přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí Felicií. V autě cestoval otec se dvěma syny. Sedmadvacetiletého řidiče a tříletého chlapce museli záchranáři s vážnými poraněními transportovat do nemocnice v Motole. Jeho stejně starého bratra odvezla záchranka do nemocnice v Českých Budějovicích. Řidič Octávie utrpěl jen lehká zranění, po ošetření na místě skončil v Písecké nemocnici. I tuto nehodu policisté stále vyšetřují.

Foto zdroj: PČR Semice u Písku
Foto zdroj: PČR Sezimovo Ústí

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3