Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Unikát. Jihočeská univerzita získala fakultní školu v zahraničí

České Budějovice – Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích má unikát – fakultní školu v zahraničí. Tou se stala hudební škola Neue Musikmittelschule ve Freistadtu, která bude spolupracovat s pedagogickou fakultou. Fakulta dosud spolupracovala s mateřskými, základními a středními školami v ČR, nejvíce pak v domovském Jihočeském kraji.

Do spolupráce s freistadtskou školou se zapojí katedry germanistiky a hudební výchovy. Jejich studenti budou na rakouské škole pravidelně vyučovat v rámci svých pedagogických praxí. 

 Za účasti zástupců obou škol se včera konalo slavnostní setkání, při kterém bylo podepsáno memorandum o spolupráci. Při této příležitosti školy uspořádaly společný adventní koncert, na kterém vystoupili studenti katedry hudební výchovy PF JU a přibližně padesát žáků z Freistadtu. 
 
Pedagogická fakulta JU spolupracuje s desítkami škol v regionu i mimo něj. Nejčastěji se jedná o spolupráci v oblasti pedagogických praxí studentů učitelských oborů, pořádání odborných seminářů pro pedagogy škol nebo hospitace. 
 
„V posledních měsících vedli na freistadtské škole naši studenti několik seminářů a mělo to u místních žáků i učitelů obrovský úspěch. Rozhodli jsme se proto, že se školou navážeme užší spolupráci podobnou té, kterou máme s dalšími českými školami, kam chodí naši studenti na povinné praxe,“ vysvětlila základ spolupráce doc. Hana Andrášová, vedoucí katedry germanistiky Pedagogické fakulty JU.
Katedra vychovává učitele němčiny pro 2. stupeň základních škol a dále poskytuje také doplňující didaktické studium německého jazyka pro učitele 2. stupně ZŠ a SŠ a studium k rozšíření odborné kvalifikace pro výuku němčiny na SŠ.
 
Jelikož má freistadtská škola rozšířenou hudební výuku, do spolupráce se automaticky zapojí také katedra hudební výchovy. Její studenti budou na rakouské škole absolvovat taktéž povinnou praxi a hospitace. Katedra vzdělává budoucí učitele hudební výchovy pro základní, střední a základní umělecké školy.
(Autorem textu je Katedra germanistiky PF JU)
Děkan Michal Vančura (vlevo) a ředitel školy Peter Beyer. Foto: Zdeněk Pecka

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3