Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Únik kyseliny, požár školy i pád letadla. Hasiči měli tři cvičení za jediný den

Jižní Čechy – Únik kyseliny sírové ze zásobníku cisterny, požár i evakuace základní školy a pád letadla. Hned na tři mimořádné události se v úterý 10. října připravovali jihočeští hasiči.

První cvičení se uskutečnilo v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku. „Plán předpokládal únik kyseliny při plnění zásobníku hadicí z cisterny. Cvičení bylo prověřovací, to znamená, že hasiči o něm dopředu nevěděli. Účastnili se profesionální hasiči z týnské stanice i týnská dobrovolná jednotka. Jejich úkolem bylo nejprve vytýčit nebezpečnou zónu,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Druhé cvičení se konalo ve Starém Hobzí na Jindřichohradecku. „Simulovaný požár vznikl po přehřátí napájení počítače v učebně výpočetní techniky a rozšířil se na celou učebnu. Kouř se samozřejmě linul do celé chodby ve druhém patře školy. Ihned po ohlášení na tísňovou linku ředitelka školy nařídila evakuaci všech žáků a zaměstnanců školy,“ zmínila mluvčí.

Zásah při pádu letadla trénovali záchranáři na letišti v Táboře.  Tématem bylo nouzové přistání malého dvoumístného letadla. Do cvičení se zapojily všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Úkolem hasičů bylo zajistit předlékařskou první pomoc jednomu zraněnému členu posádky a předat ho do péče zdravotnické záchranné služby. Zároveň táborská jednotka zajistila letadlo proti vzniku požáru,“ dodala Matějů.

Zda účastníci všech cvičení dodrželi taktické postupy i časy, vedli zásahy efektivně a neporušovali metodická nařízení, se dozví z hodnocení, které organizátoři zpracují v nejbližších dnech.

Cvičení hasičů v Táboře. 3x Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3