Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ultralight na Prachaticku havaroval kvůli upadlému křídlu

Prachatice 15. listopadu (ČTK) – Tragickou nehodu malého letadla, při níž 1. dubna zahynul u obce Dub na Prachaticku pilot, způsobila technická závada. Ultralightu se odlepilo nekvalitně připevněné křídlo. Stojí to v závěrečné zprávě Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN). Podle ní navíc následně zazmatkoval i sám čtyřiapadesátiletý pilot, který neměl dostatek nalétaných hodin. ÚZPLN výsledky zprávy zveřejnil na svém webu.

„Ústav vydává bezpečnostní doporučení pro Leteckou amatérskou asociaci České republiky ke zvýšení kvality lepených spojů,“ uvedl ve zprávě komisař ÚZPLN Josef Procházka.

Tragická nehoda se stala v sobotu 1. dubna po poledni. Podle očitých svědků tragédie byly příčiny havárie viditelné. „Zhruba ve čtvrt na tři vypověděl pilotovi službu motor, … odlomila se část křídla, stroj přešel do vývrtky a zapíchl se do pole. Pilot bohužel nepřežil,“ řekl tehdy ČTK starosta městyse Dub Václav Novák (Nezávislí).

Ultralight s pilotem odstartoval z letiště Strunkovice nad Blanicí na Prachaticku. Zbytky letounu po havárii z velké části zničil následný požár.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3