Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ujížděl před policisty, nevědomky je přivedl do pěstírny konopí

České Budějovice – Ujíždění před policií bude mít závažné následky pro 36letého muže z Českých Budějovic. Ten v sobotu kolem 14. hodiny nereagoval na výzvu k zastavení v Novohradské ulici a ve svém VW Passat zmizel do postranních uliček.

Policejní mluvčí Jiří Matzner popsal, že po řidiči pátralo několik hlídek a po chvíli našli řidiče i jeho auto před domem na okraji města. Muž zmizel do domu a když tam za ním policisté přišli, našli plně vybavenou pěstírnu konopí.

“ Zhruba padesátku rostlin muž dobrovolně vydal vyšetřovateli. Policisté však zadrženého pachatele rodině nevydali. Muže převezli po lékařské prohlídce do policejní cely. Nejen, že se dopustil pravděpodobně trestného činu na úseku návykových látek a drog, rozhodnuto bude po expertíze, ale také pod jejich vlivem řídil motorové vozidlo a to i přes vyslovený zákaz řízení,“ řekl mluvčí.

Muže čeká stíhání pro ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a zřejmě i nedovolenou výrobu a distribuci drog. V souhrnu mu hrozí až pětileté vězení.

images

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3