Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Ubytování v kempu a vypůjčení lodi bude někde na jihu Čech dražší

Jižní Čechy (ČTK) – Za ubytování v kempech nebo půjčení lodí budou muset lidé v této sezoně v Jihočeském kraji zaplatit nepatrně vyšší ceny než v minulých letech. Zdražení se pohybuje většinou jen v jednotkách procent. V některých případech se tak provozovatelé rozhodli kvůli nákladům spojeným s přechodem na elektronickou evidenci tržeb. Jinde zase reagovali na dlouhodobou ztrátu, vyplývá z ankety ČTK.

„V našem případě jsme museli mírně zdražit ubytování,“ uvedl Pavel Mačuda ze společnosti Ingetour. Ta pokrývá turistickou infrastrukturu v okolí řeky Vltavy od Vyššího Brodu po Český Krumlov. Společnost nabízí turistům noclehy v ubytovnách, chatkách nebo ve stanech s podsadou. Za tyto služby zájemci za noc zaplatí od 220 do 1200 korun.

Ingetour na několika místech u Vltavy také půjčuje lodě, ceny zůstávají stejné jako v minulých sezonách. Zájemci o ně zaplatí od 200 korun za osobu a den. Turisté navíc mohou po domluvě se společností využít i dopravu zpátky na místo, odkud vypluli. „Rezervace na sezonu se nám už hromadí,“ uvedl Mačuda.

Výrazně vyšší ceny zaplatí lidé při splouvání Teplé Vltavy, která vede šumavským národním parkem. Za úsek mezi Soumarským mostem a Pěknou nyní dají 500 korun. Za registraci s žádostí o splouvání se přitom do loňského roku platilo 300 korun. „Dlouhodobě musíme tento projekt dotovat,“ uvedl mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák. Na Teplou Vltavu se musí za určitých podmínek vydat turisté jen s průvodcem. A právě náklady na mzdy těchto pracovníků dotoval národní park. „Jednalo se každoročně o stovky tisíc korun a z dlouhodobého hlediska to bylo v tomto režimu neudržitelné,“ řekl Dvořák.

Přibližně stejné ceny nabízí za služby kemp Modřín v Lipně nad Vltavou. Lidé s vlastním stanem tam za osobu zaplatí v hlavní sezoně, která je od 1. června do 31. srpna, 95 korun. „Ceny se trochu měnily. Ale zrušili jsme takzvanou top sezonu, která byla jen o prázdninách, kdy byly služby nejdražší,“ řekl Vojen Smíšek ze společnosti Lipnoservis.

Ilustrační snímek. Foto: outdoorportal.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3