Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

U Týna nad Vltavou havarovala dvě auta, vyhýbala se autobusu

Týn nad Vltavou (ČTK) – Dvě osobní auta havarovala ve čtvrtek 23. února kolem osmé hodiny na silnici 122 u Týna nad Vltavou na Českobudějovicku. Vyhýbala se autobusu, který byl zapadlý ve vodoteči. ČTK to řekl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek. Dva muži se lehce zranili. Silnice byla hodinu a půl neprůjezdná, podle Ředitelství silnic a dálnic odkláněla policie dopravu přes Týn, Jarošovice a Netěchovice.

Havarovaly automobily Škoda Octavia a Mercedes. „Dvě osobní auta se střetla ve chvíli, kdy projížděla okolo autobusu, který tam byl zapadlý u nějaké vodoteče. Projížděla kolem něj, vyhýbala se mu a střetla se. Byla tam dvě lehká zranění, škoda 100.000 korun,“ řekl Doubek. Autobus podle hasičů havaroval asi o dvě hodiny dříve, než se střetla osobní auta.

Jeden muž má poraněnou hlavu, druhý zhmožděný hrudník. „Oba byli převezeni na kontrolní vyšetření do českobudějovické nemocnice,“ řekla ČTK mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů poskytli hasiči z Týna nad Vltavou předlékařskou pomoc spolujezdci z mercedesu, kterému nasadili krční límec. „Druhou zraněnou osobou byl řidič mercedesu, oba si po příjezdu převzala ZZS a po základním ošetření je odvezla do nemocnice. Řidič vozu Octavia stejně jako řidič dřívější nehody autobusu vyvázli bez zranění. Z obou osobních aut vytekly na silnici provozní kapaliny, hasiči je zasypali sorbentem,“ řekla ČTK Matějů. Na vyproštění autobusu byla povolána odtahová služba.

Nehoda na Vltavotýnsku. Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3