Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

U Temelína se sešlo 1500 malých čarodějů. Čekalo je sedm disciplín

Temelín – Téměř 1500 čarodějů a čarodějnic se sešlo v sobotu 20. května u Jaderné elektrárny Temelín. V infocentru a okolním parku se konal čtvrtý ročník Temelínského čarování. Děti soutěžily o nejlepší masky, vyráběly kouzelné hůlky a plnily úkoly ve strašidelném lese. 

Vzduchem lítala kouzelná slůvka, rukama procházely karetní triky, vyráběly se kouzelné hůlky nebo se létalo na koštěti. Dohromady si organizátoři pro malé kouzelníky připravili sedm disciplín. Jejich úspěšné absolvování dětem přineslo sladkou odměnu a čarodějnický diplom. A krátce před 17. hodinou oznámil vedoucí temelínské komunikace Petr Šuleř jméno nejhezčí čarodějnice. Stala se jí čtyřletá Kristýnka Kopačková z Týna nad Vltavou. Udělala tak radost sobě i mamince, která kostým připravovala několik dní. „Je z látky a pytloviny. Jednotlivé kusy jsou k sobě sešité. Celkově příprava kostýmu zabrala tři večery. A jsem ráda, že se Kristýnce líbil a dobře se v něm cítila,“ uvedla spojená maminka Lenka Kubíčková.

Potřetí se temelínského čarování zúčastnila tříletá Dorotka Dudková z Týna nad Vltavou. Loňská vítězka soutěže o nejhezčího ducha přišla i letos v krásném kostýmu. „Jsem tady i s bráškou. Kostým připravovala mamka a moc se mi líbí,“ poznamenala Dorotka. A zatímco Dorotka pobíhala po parku a plnila jednotlivé úkoly, její tatínek Jan Dudek předváděl techniku temelínských hasičů.

Z Dřítně přijela v krásném kouzelnickém kostýmu pětiletá Míša Hošková. „Kostým mám od mamky. Oblékala sem si ho ale sama. Byla jsem na všech disciplínách a nejvíc se mi líbila hned ta první, kdy jsem si vyrobila kouzelnou hůlku,“ popsala Míša své dojmy.

Spokojeni byli také organizátoři. „Je plné parkoviště, přišlo téměř 1500 lidí, vyšlo počasí a děti se bavily. To je pro nás známka toho, že se akce vydařila. Navíc krásné vystoupení předvedly umělecké soubory z týnského MěDDM, kynologové a profesionální kouzelník,“ zhodnotil čtvrtý ročník Temelínského čarování Petr Šuleř.

Temelínské čarování. 2x Foto: Marek Sviták

v-parku-deti-plnily-sedm-disciplin

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3