Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

U Strakonic postaví cyklostezku. Necelý kilometr za 7,1 milionu

Strakonice – Novou stezku budou mít letos na podzim k dispozici cyklisté mezi Strakonicemi a Novým Dražejovem. Bude měřit necelý kilometr a strakonická radnice za ní zaplatí přes 7,1 milionu korun s DPH.

Mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková zmínila, že staveniště si v úterý 20. června převzala firma, která vyhrála výběrové řízení. Podle smlouvy musí dokončit stavbu do čtyř měsíců ode dne převzetí. Stezka by tak měla být hotová nejpozději do druhé poloviny října.

„Předpokládá se, že cyklostezka nebude využívána pouze pro turistické účely, ale především jako bezpečná spojnice mezi obcí a městem, kterou budou využívat pracující a žáci pro přepravu do zaměstnání a škol,“ řekla mluvčí Bučoková s tím, že přípravy projektu trvaly od roku 2005, kdy město začalo s prvním výkupem pozemků.

„Z tohoto časového úseku je jasně patrné, jak obtížná jsou vyjednávání a jak dlouhá je cesta od myšlenky k realizaci,“ dodala Markéta Bučoková.

Ilustrační snímek. Foto: nejkacka.eu

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3