Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

U komplikovaného požáru lesa v Jílovicích zasahovali celou noc

Jílovice – Komplikovaný zásah při likvidaci požáru lesa měli o víkendu hasiči v Jílovicích na Českobudějovicku. Oheň zasáhl okraj lesa a část louky na ploše o rozměru zhruba 100 krát 50 metrů.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů popsala, že kvůli podmáčenému terénu bylo požářiště nepřístupné pro zásahovou techniku a cisterny tak nemohly k ohni dojet.

„Hasiči vytvořili hadicové vedení, vodu na požářiště dopravovalo několik čerpadel. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ řekla mluvčí.

Na místě zasahovali profesionálové i dobrovolníci z Trhových Svinů a další dobrovolnické sbory z Jílovic, Borovan a Ledenic. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu až po půlnoci.

„Hasební práce trvaly celou noc, kdy se hasiči na požářišti v hašení střídali. Vzhledem k náročnosti zásahu, kdy si jednotky musí poradit s obtížným terénem, bylo pro ně zajištěno občerstvení a pravidelný odpočinek,“ dodala mluvčí Matějů.

Úplnou likvidaci požáru nahlásil velitel zásahu až v neděli před 10. hodinou dopoledne. Škody jsou nulové, příčiny vzniku ohně hasiči stále zjišťují.

Požár v Jílovicích. Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3