Jsme všude na jihu Čech.

U komplikovaného požáru lesa v Jílovicích zasahovali celou noc

Jílovice – Komplikovaný zásah při likvidaci požáru lesa měli o víkendu hasiči v Jílovicích na Českobudějovicku. Oheň zasáhl okraj lesa a část louky na ploše o rozměru zhruba 100 krát 50 metrů.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů popsala, že kvůli podmáčenému terénu bylo požářiště nepřístupné pro zásahovou techniku a cisterny tak nemohly k ohni dojet.

„Hasiči vytvořili hadicové vedení, vodu na požářiště dopravovalo několik čerpadel. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ řekla mluvčí.

Na místě zasahovali profesionálové i dobrovolníci z Trhových Svinů a další dobrovolnické sbory z Jílovic, Borovan a Ledenic. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu až po půlnoci.

„Hasební práce trvaly celou noc, kdy se hasiči na požářišti v hašení střídali. Vzhledem k náročnosti zásahu, kdy si jednotky musí poradit s obtížným terénem, bylo pro ně zajištěno občerstvení a pravidelný odpočinek,“ dodala mluvčí Matějů.

Úplnou likvidaci požáru nahlásil velitel zásahu až v neděli před 10. hodinou dopoledne. Škody jsou nulové, příčiny vzniku ohně hasiči stále zjišťují.

Požár v Jílovicích. Foto: HZS JčK

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png