Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!

Stránka pořadu

Tým jihočeských hasičů zvítězil v extrémní soutěži TFA v Kroměříži

Jižní Čechy, Kroměříž – Skvělého výsledku dosáhli jihočeští profesionální hasiči v extrémně náročné soutěži TFA (z anglického Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá)  v Kroměříži ve Zlínském kraji. Jedná se o nejtěžší hasičskou soutěž, která svými podmínkami simuluje práci hasiče při zásahu. Mezi disciplíny patří třeba překonávání třímetrové překážky, transport 80kilogramové figuríny nebo údery těžkou palicí v takzvaném hammerboxu.

Každý z účastníků startuje v předepsané výstroji: kompletním třívrstvém zásahovém obleku, přilbě, zásahových rukavicích a zásahové obuvi s nasazeným dýchacím přístrojem v pohotovostní poloze.

Petr Pecka z Prachatic byl nejlepší mezi muži nad 45 let. David Kubiš z Písku skončil druhý v kategorii nad 35 let. Petr Benda z Tábora se ve stejné kategorii umístil na osmém místě. V kategorii do 35 let skončil písecký Michal Brousil na 5. místě, Ondřej Fišer byl 16. a Miloslav Kubín 22.

„Součet všech výsledků pro jihočeské hasiče znamenal vítězství v kategorii družstev,“ řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Dalším závodem, který jihočeské hasiče čeká, je republikové mistrovství Hasičského záchranného sboru ČR v disciplínách TFA. To se uskuteční 27. září v Ústí nad Labem.

Hammerbox. Foto: HZS JčK
Transport figuríny. Foto: HZS JčK