Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Turistka bloudila po lese. Promrzlá a vyčerpaná našla cestu zpět

Zadov – Ztracenou turistku z ciziny hledali v neděli večer policisté na horští záchranáři na Šumavě. Policejní mluvčí Martina Joklová popsala, že žena odešla kolem poledne z hotelu a neměla s sebou mobil. Když se do večera nevrátila, její manžel oznámil ženino zmizení recepční hotelu, kde byli ubytováni.

“ Ihned se rozběhla pátrací akce, do které se zapojili vimperští a hornovltavičtí policisté, policejní psovod a členové horské služby na čtyřkolkách a skútru, do akce byl připraven vzlétnout také vrtulník s termovizí, který nakonec nebyl potřeba. Vyčerpané a prochladlé ženě se totiž naštěstí podařilo před dvaadvacátou hodinou najít cestu zpět do hotelu,“ dodala mluvčí.

Policisté a horští záchranáři připomínají turistům, aby nechodili do hor bez mobilu a trasu předem oznámili někomu ze svých blízkých nebo na ubytování.

Ilustrační snímek. Foto: tilak.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3