Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Turistická oblast Česká Kanada chystá web i návštěvnickou kartu

Jindřichův Hradec 16. listopadu (ČTK) – Vlastní webové stránky chce do konce roku spustit Destinační management Česká Kanada. Území nyní patří k 11 turistickým oblastem Jihočeského kraje a do budoucna hodlá nabízet i návštěvnickou kartu. Cílem je vytvořit jednotnou a silnou značku, zvýšit návštěvnost a prodloužit turistickou sezonu. ČTK to dnes řekla produktová manažerka turistické oblasti Česká Kanada Petra Vacková.

Území Česká Kanada je v jihovýchodní části jižních Čech, zabírá přes 1100 kilometrů čtverečních. K známým cílům patří úzkokolejka, renesanční Slavonice, hrad Landštejn, betlém Krýzovy jesličky v Muzeu Jindřichohradecka, mařížská keramika, míří sem i cyklisté. „Setkávám se s cyklisty, kteří říkají: hledáme cyklostezky, kde se střídají povrchy. Jsou to party, které projíždějí celý ten mikroregion,“ řekl dnes starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka (ČSSD).

Turistické oblasti dotuje Jihočeský kraj, Česká Kanada by měla příští rok dostat 220.000 Kč. Nově vzniklý spolek Destinační management Česká Kanada založilo sedm obcí: Dačice, Deštná, Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, Kunžak, Slavonice a Staré Město pod Landštejnem, plus tři podnikatelské subjekty.

„Všude v zahraničí ve vyspělých zemích, kde hraje cestovní ruch velkou roli, to funguje na podobném principu: vznikají menší oblasti, které logicky pro turistu tvoří jeden celek. Stejně tak vznikla Česká Kanada. Turistika stoupá, je to vidět i na tom, že v červenci, srpnu je pro turistu poměrně obtížné sehnat ubytování v Jindřichově Hradci, v Nové Bystřici, Slavonicích i Dačicích,“ řekla Vacková.

Letos spolek vydal mapu výletních cílů, image brožuru, do konce roku spustí webové stránky. Turisté tam najdou informace o lákadlech, ubytování i stravování. „Do budoucna bychom rádi i návštěvnickou kartu oblasti,“ řekla Vacková, podle níž zde turisty nejvíc lákají příroda a památky.

V Jihočeském kraji se ve třetím čtvrtletí ubytovalo 746.655 turistů. Je to o 2,3 procenta více než loni ve stejném období. Přibyli především zahraniční hosté, jichž se v kraji ubytovalo 202.481. V porovnání s loňským třetím čtvrtletím to představuje nárůst téměř 13 procent. Poklesl počet tuzemských hostů, kterých přijelo do kraje 544.174, což je podle Českého statistického úřadu nepatrně méně než loni.

Václav Koblenc dr

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3