Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Turisté na Šumavě mohou na stezku podél Schwarzenberského kanálu

Vimperk (Prachaticko) 19. července (ČTK) – Turisté mohou od soboty na šumavskou stezku podél Schwarzenberského kanálu v úseku Jelení Vrchy – Rosenauerova kaple. Trasa byla zavřena od konce června kvůli odstraňování následků polomů z loňského i letošního roku. Nadále zůstává uzavřena Hučická cesta, která vede od Schwarzenberského kanálu k ústí Lesního potoka. Novinářům to dnes sdělil mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.

Hučická cesta zůstane pro turisty nepřístupná do konce července. „Žádáme všechny návštěvníky, aby uvedenou uzavírku plně respektovali a zároveň byli při pohybu po lesních cestách a účelových komunikací maximálně opatrní. Stále se zde pohybuje lesní technika a odvozní soupravy a také personál Správy NP Šumava v osobních automobilech,“ uvedl Dvořák.

NP Šumava v okolí Nové Pece a Stožce na Prachaticku od loňského září zpracoval 150.000 krychlových metrů polámaného dřeva. Největší škody způsobily srpnová bouře a následně orkán Herwart na konci října.

rek dr

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3