Jsme všude na jihu Čech.

Tři snědé ženy vytrhly seniorce kabelku a připravily ji o peníze

České Budějovice – Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po třech ženách snědé pleti, které v úterý 21. února kolem 16. hodiny okradly seniorku na Lidické třídě v Budějovicích. Konkrétně u domu č. 68 naproti pivovaru Samson.

Policejní mluvčí Milan Bajcura popsal, že pachatelky nejprve ženu oslovily s tím, aby jim dala peníze. Když odmítla, vytrhly jí z ruky kabelku. „Zde nalezly peněženku, z které odcizily pár bankovek a drobných mincí. Poté kabelku odhodily a odešly směrem k drogerii na křižovatce ulic L. M. Pařízka – Lidická třída,“ dodal mluvčí.

První zlodějce je kolem 30 let. Je střední postavy, měří asi 170 centimetrů a má delší vlnité vlasy hnědé barvy. Na sobě měla dlouhý látkový kabát a tlačila kárku s dítětem. Mluví česky s romským dialektem.

„Další dvě ženy byly starší, věk kolem 50 let. Oblečené byly do kratších bund nad kolena. Více k popisu nebylo zjištěno,“ doplnil Milan Bajcura.

Kriminalisté žádají případné svědky nebo projíždějící řidiče, kteří mají v autech kameru, aby se jim přihlásili na lince 158 nebo se ozvali v pracovní době od půl osmé ráno do půl čtvrté odpoledne přímo vyšetřovateli Martinu Štefkovi na číslo 974 226 319. Případně se dostavte se služebnu kriminální policie v Plavské ulici č. 2.

Ilustrační snímek. Foto: cas.sk

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png