Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Tři Jihočeši bojovali v Ostravě v soutěži TFA o „nejtvrdšího hasiče“

Jižní Čechy, Ostrava – Hned tři jihočeští profesionální hasiči, Petr Benda a Ondřej Fišer z Tábora a Petr Pecka z Prachatic,  se o víkendu zúčastnili soutěže v disciplínách TFA (z anglického Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežívá), která se uskutečnila v areálu Vítkovických železáren v Ostravě.

Ondřej Fišer nastupoval v kategorii do 35 let a mezi 27 závodníky skončil na 10. místě. Petr Benda startoval v kategorii nad 35 let a skončil sedmý z 19 účastníků. Petr Pecka, soutěžící v kategorii nad 45 let, závod nedokončil, když na druhém úseku po absolvování sta úderů palicí v hammer-boxu a přetažení figuríny na 70 metrů nezdolal třímetrovou bariéru.

„Extrémně náročné klání je simulací reálného zásahu a hasiči při něm prochází jednotlivými úseky v klasickém zásahovém vybavení doplněném o dýchací přístroj včetně tlakové láhve. Soutěž Ostravská věž je navíc na některých stanovištích ztížena oproti běžnému TFA závodu,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

V prvním úseku čekal závodníky běh s požárními hadicemi. Ve druhém museli strokrát udeřit palicí v takzvaném hammerboxu, pronést 20kilové závaží překážkou se sníženým profilem, přepravit figurínu na 70 metrů a překonat bariéry. Třetí úsek spočíval v přenesení a postavení čtyř nastavovacích žebříků k podestě a vytažení břemene na plošinu pomocí lana. Ve čtvrtém úseku pak hasiči vybíhali věž vysoké pece Bolt tower.

Soutěž TFA v Ostravě. 3x Foto: HZS JčK

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3