Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Trhové Sviny mají nové autobusové nádraží

Trhové Sviny (ČTK) – Nové kryté stání a informační tabule mohou využívat cestující na autobusovém nádraží v Trhových Svinech na Českobudějovicku. Podobná rekonstrukce čeká i další nádraží v nedalekých Nových Hradech a Horní Stropnici. Náklady na přestavbu všech tří objektů činí přibližně 18 milionů korun. Novinářům to dnes řekl generální ředitel společnosti GW Jihotrans Robert Krigar.

Jihotrans v minulosti už na Českobudějovicku některá svá autobusová nádraží přestavěl. Začal v roce 2007 stavbou Mercury Centra v Českých Budějovicích. „Pak jsme rekonstruovali nádraží v Týně nad Vltavou a teď jsme se dostali do oblasti Trhových Svinů a okolí,“ uvedl Krigar. Podle něj jde o objekty staré 50 a více let. „Ta přestavba je nutná, abychom nabídli cestujícím moderní komfort,“ řekl ředitel Jihotransu.

Plocha nádraží v Trhových Svinech se rekonstrukcí zmenšila zhruba o 40 procent. Volné místo využije město jako parkovací plochu. „Vedení Trhových Svinů tento záměr přivítalo,“ řekl dnes starosta města Pavel Randa.

Společnost GW Jihotrans patří mezi největší autobusové dopravce v regionu. Zaměstnává přibližně tisícovku lidí.

Nádraží v T. Svinech. Foto: wikimedia.org

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3