Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Trhové Sviny mají nové autobusové nádraží

Trhové Sviny (ČTK) – Nové kryté stání a informační tabule mohou využívat cestující na autobusovém nádraží v Trhových Svinech na Českobudějovicku. Podobná rekonstrukce čeká i další nádraží v nedalekých Nových Hradech a Horní Stropnici. Náklady na přestavbu všech tří objektů činí přibližně 18 milionů korun. Novinářům to dnes řekl generální ředitel společnosti GW Jihotrans Robert Krigar.

Jihotrans v minulosti už na Českobudějovicku některá svá autobusová nádraží přestavěl. Začal v roce 2007 stavbou Mercury Centra v Českých Budějovicích. „Pak jsme rekonstruovali nádraží v Týně nad Vltavou a teď jsme se dostali do oblasti Trhových Svinů a okolí,“ uvedl Krigar. Podle něj jde o objekty staré 50 a více let. „Ta přestavba je nutná, abychom nabídli cestujícím moderní komfort,“ řekl ředitel Jihotransu.

Plocha nádraží v Trhových Svinech se rekonstrukcí zmenšila zhruba o 40 procent. Volné místo využije město jako parkovací plochu. „Vedení Trhových Svinů tento záměr přivítalo,“ řekl dnes starosta města Pavel Randa.

Společnost GW Jihotrans patří mezi největší autobusové dopravce v regionu. Zaměstnává přibližně tisícovku lidí.

Nádraží v T. Svinech. Foto: wikimedia.org

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png