Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Trhové Sviny investovaly miliony korun do opravy polikliniky

Trhové Sviny – Rozsáhlou rekonstrukci má za sebou poliklinika v Trhových Svinech na Českobudějovicku. Vyšla na více než tři a půl milionu korun. Přispěla i nadace ČEZ. Co všechno se na trhosvinenské klinice opravovalo?

Rekonstrukce začala už v roce 2014, kdy poliklinika dostala automatické hlavní vchodové dveře, zastřešenou nájezdovou rampu, která umožňuje bezbariérový přístup. Přibylo i nové vyhrazené stání pro vozidlo zdravotnické záchranné služby. Tím ale vylepšování kliniky neskončilo.

„Pořídili jsme nový nábytek a kompletně jsme zateplili nejstarší z budov polikliniky,“ říká Božena Božáková z oddělení investic trhosvinenského městského úřadu.

Největší budova komplexu se v letošním roce navíc dočkala kompletní výměny oken. Pacienti jsou se současným stavem spokojení.

Poliklinika neslouží pouze pro obyvatele Trhových Svinů, ale i pro pacienty z okolních obcí. Zajišťuje zdravotní péči pro zhruba 18 tisíc lidí.

„Jsou tady dva praktičtí lékaři, dva zubní lékaři, laboratoř. Pak jsou tady specialisté, dvě kožní lékařky, jedna oční,“ dodává Božena Božáková.

Mimoto zde ještě například funguje dvakrát týdně chirurgie a lékař ORL. Protože se jeden ze zubařů chystá do důchodu, hledá za něj město už delší dobu náhradu.

Trhosvinenská poliklinika. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3