Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Třeboňští rybáři zahájí jarní výlovy na Opatovickém rybníku

Třeboň (Jindřichohradecko) 14. března (ČTK) – Třeboňští rybáři zahájí 19. března jarní výlovy. Začnou čtyřdenním výlovem Opatovického rybníka, který má rozlohu 160 hektarů. O termínech dalších výlovů rozhodnou podle vývoje počasí. ČTK to dnes řekl Josef Malecha, předseda představenstva Rybářství Třeboň. Rybářství Nové Hrady začne s jarními výlovy až okolo Velikonoc, rybníky má zatím zamrzlé, uvedl ředitel Rybářství Nové Hrady Lubomír Zvonař.

Výlov Opatovického rybníka začne 19. března kolem 7:00. „Je to jediný velký rybník s tržní rybou, který budeme na jaře lovit. Jarní výlovy nepřeceňujeme, z větších rybníků je to jen Opatovický, jinak lovíme mladou rybu. S ostatními jarními výlovy počkáme, podle jednoho modelu hlásí až minus deset, bude záležet na vývoji počasí,“ řekl Malecha.

Do výlovu Opatovického rybníka se zapojí 40 rybářů včetně žáků třeboňské střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína. Třeboňští rybáři vyloví na jaře kolem stovky rybníků, čekají výnos 100 tun tržních ryb.

Rybářství Nové Hrady, které se stará o 330 rybníků, má ještě rybníky zamrzlé. S jarními výlovy začne okolo Velikonoc. Bude lovit 800.000 násad a kolem 50 tun tržní ryby. „Bude to ryba spíš slabšího charakteru, kilo padesát. Na velikonoční prodej, ale hlavně na zarybnění přehrad, na zarybnění Českého a Slovenského rybářského svazu,“ řekl Zvonař.

Rybářství Třeboň je největším producentem sladkovodních ryb v Evropě. Na tuzemské produkci ryb se podílí 15 až 18 procenty. Roční produkce činí asi 3200 tun, z toho tvoří 90 procent kapr, zbytek lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun. Společnost má 100 zaměstnanců.

Firma hospodaří na 440 rybnících o celkové výměře 8000 hektarů. Na export jde z produkce rybářství 65 až 70 procent ryb. V roce 2016 vylovilo Rybářství Třeboň 3436 tun ryb, tržby z prodeje ryb činily 146 milionů Kč, zisk EBITDA vzrostl meziročně o necelých 17 procent na 34,4 milionu Kč.

vkc hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3