Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Třeboňské lázně měly loni 33.000 hostů, meziročně o tisíc víc

Třeboň 7. ledna (ČTK) – Slatinné lázně Třeboň, kam spadají Lázně Aurora a Bertiny lázně, navštívilo loni téměř 33.000 klientů. Je to meziročně skoro o tisíc víc. Největší zájem byl o týdenní lázeňské pobyty. ČTK to řekl ekonomický ředitel Slatinných lázní Martin Blažek. Tržby firma neuvedla, podle ředitele nemá ještě fakturačně uzavřený rok. Slatinné lázně, jež mají 450 zaměstnanců, vlastní město Třeboň.

„Rok hodnotíme pozitivně, v závěru s končící lázeňskou sezonou jsme za celý rok sice zaznamenali mírný úbytek klientů zdravotních pojišťoven o 270 osob, vedle toho ale narostl počet samoplátců o 1155 klientů, což je v souladu s cíli, které jsme si pro skončený rok vytyčili,“ řekl Blažek.

Tradičně největší zájem byl o týdenní pobyty. Základní léčebné procedury v Třeboni staví na kombinaci slatinných koupelí a zábalů s ručními masážemi. Třeboňská pánev patří mezi nejbohatší česká naleziště rašeliny a slatiny, těží se tam slatina s obsahem minerálů pyritu a markazitu.

Podle Richarda Šipoše z portálu spa.cz, který prodává lázeňské a relaxační pobyty, stoupl zájem klientů tohoto serveru o další jihočeské lázně. Meziročně prodal portál o 40 procent více pobytů v Lázních Bechyně, nárůst 33 procent zaznamenaly prodeje pobytů v Lázních Vráž na Písecku.

Lázně Vráž zaměřené na nemoci nervového a pohybového ústrojí a rehabilitaci v roce 2016 navštívilo 1253 klientů pojišťoven a 3416 samoplátců. Do Bechyně v roce 2016 přijelo 6777 lidí, meziročně o 11 procent více. Nejvíc se na tom podílel nárůst pojištěnců o 15 procent.

Třeboňské lázně Aurora měly v roce 2016 výnosy 359,4 milionu korun, meziročně o devět procent vyšší. Zisk po zdanění vzrostl podle výroční zprávy o 32 procent na 22,2 milionu korun. Bertiny lázně měly v roce 2016 výnosy vyšší o 34 procent, 163,6 milionu Kč. Zisk po zdanění byl 12,2 milionu, rok předtím 414.000 Kč. „Byl (v roce 2015) nižší, protože se investovalo do rekonstrukce léčebných provozů a přípravny slatiny,“ řekla ČTK mluvčí Slatinných lázní Třeboň Jitka Bednářová.

Podle portálu spa.cz Češi znovu objevují kouzlo lázní, lákají je především ozdravné procedury. Loni se podle statistiků během prvních tří čtvrtletí ubytovalo v lázeňských zařízeních 664.088 hostů, z toho 353.831 Čechů. Podle spa.cz přesáhne počet klientů českých lázní za loňský rok 800.000 lidí. „O vzrůstající oblibě lázní svědčí i stoupající tržby portálů, které lázeňské pobyty prodávají,“ uvedl Šipoš.

vkc hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3