Jsme všude na jihu Čech.

G-Car České Budějovice

Třeboň přestaví za 58 milionů korun bývalou radnici na školu

Třeboň (ČTK) – Necelý rok potrvá rekonstrukce budovy bývalé třeboňské radnice, kde vzniknou prostory pro základní uměleckou školu. Náklady na obnovu částečně zchátralého objektu budou stát 58 milionů korun a uhradí je z vlastních peněz město. Oprava budovy bývalé radnice, která stojí na náměstí v centru města, v těchto dnech začíná. Novinářům to řekli zástupci města a Jihočeského kraje.

Základní umělecká škola by měla zahájit výuku v nových prostorech v září 2018. Přechod do budovy bývalé radnice podle starostky Třeboně Terezie Jenisové (KDU-ČSL) výrazně usnadní provoz školy. „Přesune se sem ze dvou objektů. Jeden se nachází v Hradební ulici a další část je zase na náměstí. Tím, že žáci budou v jednom objektu, vyřešíme i tento problém, kdy škola byla rozptýlena, což nebylo moc praktické,“ řekla starostka.

Radnice podle ní zvažovala, zda na rekonstrukci nevyužít některý dotační titul. Žádný ale úplně nevyhovoval představám o projektu. „Raději proto na přestavbu použijeme vlastní peníze, ale budeme mít i volné ruce v tom, jak budou prostory vypadat a fungovat,“ uvedla.

Základní uměleckou školu zřizuje Jihočeský kraj. Třeboň mu rekonstruovaný dům pronajme. Jenisová uvedla, že město tímto projektem chce pokračovat v oživení centra. Bývalá budova radnice byla posledních sedm let opuštěná. „Předchozí vedení města dům prodalo soukromé majitelce, která zde chtěla vybudovat hotel. Ale projekt nerealizovala a objekt chátral. Proto jej město koupilo zpět a rozhodlo se zde vybudovat zázemí pro uměleckou školu,“ řekla starostka.

Třeboň. Ilustrační. Foto: visittrebon.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png