Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Třeboň plánuje výstavbu komplexu pro seniory

Třeboň (ČTK) – Třeboň na Jindřichohradecku hodlá vybudovat komplex budov na bydlení pro seniory, který počítá s různými formami režimu. Mimo jiné chce poskytnout služby i lidem se stařeckou demencí nebo Alzheimerovou chorobou. Na projektu se odborně podílí zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity. Komplex budov bude stát v areálu bývalých technických služeb u hráze rybníka Svět. Novinářům to řekli zástupci vedení Třeboně a Jihočeské univerzity.

„Na počátku stála myšlenka, postarat se o naše seniory. Třeboň je podle věku třetí nejstarší obec s rozšířenou působností v České republice,“ řekla starostka města Terezie Jenisová (KDU-ČSL). Zatím není jasný termín, kdy by měla stavba začít. Podle Jenisové se tak nestane do závěru současného volebního období, které končí v roce 2018. Momentálně nejsou známy ani odhadované náklady na projekt.

Komplex bydlení pro seniory bude mít tři části. Jedna bude určena pro soběstačné lidi s možností využití pečovatelské služby. Druhá budova bude fungovat jako domov pro seniory a ve třetí části budou žít lidé se stařeckou demencí nebo alzheimerovou chorobou. Jenisová uvedla, že právě domovů se zvláštním režimem není v regionu dostatek. „V Jihočeském kraji je 18 zařízení pro pacienty se stařeckou demencí nebo alzheimerem a na Jindřichohradecku je pouze jedno,“ řekla.

„Je to perfektní záměr, protože je důležité, abychom seniorům poskytovali nepřetržitě zdravotní a sociální péči. Věnujeme velkou pozornost péči o seniorskou populaci,“ uvedla děkanka zdravotně sociální fakulty Valérie Tóthová.

Třeboň. Ilustrační. Foto: trebon.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3