Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Třeboň opravuje hlediště divadla J. K. Tyla. Za zhruba pět milionů korun

Třeboň (ČTK) – Třeboň rekonstruuje hlediště divadla J. K. Tyla. Oprava podlah, výměna nábytku a zavedení nových rozvodů vzduchotechniky a elektriky potrvají do 22. září. Divadlo, které se nachází v prostorách bývalého měšťanského pivovaru, existuje ve městě téměř 200 let. ČTK to řekla mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová.

„V souvislosti s rekonstrukcí budou prováděny úpravy čalounických zařízení, malby, nátěry a opravy dřevěných konstrukcí,“ uvedl třeboňský místostarosta Josef Pindroch (ANO). Dodal, že předpokládané náklady na projekt činí přibližně pět milionů korun.

Třeboňské Divadlo J. K. Tyla je empírovým divadlem s jednou z nejstarších dochovaných opon v Česku. V budově se konají nejen divadelní představení, ale často také koncerty a další podobné akce. „V 60. letech minulého století byly do hlediště umístěny typové kinosedačky, které zde už zůstaly. Pohodlí diváků bylo slabinou divadla, což by se mělo adaptací také změnit,“ uvedla Bednářová.

Divadlo J. K. Tyla. Foto: bohemiaticket.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3