Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Třeboň bude investovat do čistírny odpadních vod i opravy divadla J. K. Tyla

Třeboň – Celou řadu investic chystá v tomto roce město Třeboň. Co všechno chtějí jeho zástupci stavět a opravovat?

Investice pro tento rok by se měly pohybovat kolem 105 milionů korun. Město počítá například s opravou silnic.

„V Třeboni to bude ulice Boženy Němcové, v Břilicích pak ulice potoční v celkové hodnotě 15 milionů korun. V obou dvou případech půjde o první etapu,“ vysvětluje mluvčí radnice Jitka Bednářová.

Opravovat se bude například i divadlo Josefa Kajetána Tyla. Rekonstrukce se bude týkat především hlediště. Návštěvníky tak čeká mnohem větší komfort.

„Půjde o obnovu od podlah po sedačky, které jsou nevyhovující a v současné době velmi nepraktické a nepohodlné,“ upřesňuje mluvčí Bednářová.

Peníze půjdou také na čistírnu odpadních vod a kanalizaci ve Staré Hlíně. Na to městu přispěli formou dotace i ze Státního fondu životního prostředí. Samotné město investuje v tomto případě přibližně dvanáct a půl milionu korun. Kanalizace tady byla zatím dá s říci spíše provizorní, některé domy měly septiky.

„Díky vybudování čističky a systému odkanalizování budou i na tomto katastrálním území, tedy ve Staré Hlíně, v budoucnu mít možnost vystavět rodinné domky i noví zájemci,“ dodává třeboňský místostarosta Zdeněk Mráz.

Už letos se město začne připravovat například na výstavbu zimního stadionu v lokalitě na Hliníku. V dalších letech se plánuje například i rekonstrukce bývalé radnice. Z té by měla vzniknout základní umělecká škola.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3