Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Tragédie při zásahu v obci Velice. Pobodaný policista zemřel

Jižní Čechy – Lidskou i služební tragédií pokračuje víkendový zákrok proti agresivnímu útočníkovi v obci Velice na Českobudějovicku.

Dnes dopoledne kolem desáté hodiny podlehl zraněním policista z obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou, který o víkendu společně s kolegou zasahoval proti agresivnímu mladíkovi, který v rodinném domě napadal další členy domácnosti. Pachatel při spatření policistů na tyto ihned zaútočil dřevěnou násadou a následně i nožem.  Oba policisty vážně zranil. I přes utrpěná zranění jej policisté dokázali zpacifikovat. Při zákroku také pomohly další osoby z domu. Osmnáctiletý útočník skončil po ošetření v policejní cele.

„Oba policisté se hned po převezení do nemocnice podrobili operaci. Podpraporčík J. H. je po operaci ve stabilizovaném stavu. Nadpraporčík V. H. bojoval s pomocí lékařů dlouhé hodiny o svůj život. Dnes dopoledne svůj poslední boj prohrál,“ oznámil policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Tato tragická zpráva zasáhla jak pozůstalé tak i všechny policisty. Všichni musí každý den čelit rostoucí agresivitě pachatelů. Obrovské uznání si zaslouží náš tragicky zesnulý kolega, který i těžce zraněn dokončil svůj služební zákrok a do písmene tak dodržel svoji služební přísahu,“ dodal mluvčí.

Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý dnes rodině zesnulého policisty vyjádřil upřímnou soustrast. Mimo jiné řekl: „Policista se zachoval jako skutečný hrdina. Jako policejní prezident budu vždy plně podporovat policisty, kteří zakročují proti agresivním útočníkům se vší rozhodností. Včera jsem dva takové policisty z Obvodního oddělení ve Vodňanech ocenil medailí za statečnost. Mé myšlenky jsou v těchto chvílích také s rodinou zesnulého kolegy.“

Ilustrační snímek. Foto: facebook

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3