Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Tisíce domácností na jihu Čech zůstávají po včerejší vichřici bez proudu. Energetici i hasiči jsou stále v terénu.

Jižní Čechy – Jihočeští hasiči ke včerejší osmé hodině večerní napočítali přes 600 výjezdů. Kvůli popadaným stromům zůstává bez elektrické energie jen na jihu Čech zhruba 13 000 domácností. Energetici jsou v terénu od brzkých ranních hodin. Ještě stále ale není jasné, zda se jim během dne podaří všechny dodávky elektřiny obnovit.

Situace je z hlediska počtu poruch nejzávažnější na Jindřichohradecku. Nejobtížnější jsou ale kvůli nepřístupnosti terénu práce na odstraňování škod na Českokrumlovsku a Lipensku,“ vysvětluje situaci v Jižních Čechách mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

S prořezáváním popadaných stromů energetikům od rána pomáhají i jihočeští hasiči. Ti se dnes, podle mluvčí Venduly Matějů, chystají hlavně do míst, kam se kvůli nedělením akutním zásahům ještě nedostali. „Pomáháme teď hlavně energetikům, aby se co nejdříve podařilo obnovit dodávky elektřiny. Na řadu přicházejí také komunikace nižších tříd,“ dodává Matějů.

Problémy po nedělní vichřici přetrvávají také v dopravě. Situace je nejhorší hlavně na železnici. Vlaky stále stojí v úseku Rybník – Lipno nad Vltavou nebo na trase České Budějovice – Velenice.

Foto zdroj: TV Jéčko
Foto zdroj: TV Jéčko

Petra Říhová

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3