Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Teploty na Šumavě klesly pod minus 20 stupňů Celsia

České Budějovice 6. února (ČTK) – Teploty na některých šumavských místech klesly dnes ráno pod 20 stupňů Celsia. Na Rokytské slati naměřili meteorologové kolem 7:30 minus 22,3 stupně a ve stejnou dobu u Kvildy na Prachaticku minus 20,9 stupně. Byla to tak jedna z nejchladnějších nocí v této zimě. ČTK to řekla Markéta Augustinová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

„V nejbližších dnech už takové hodnoty neočekáváme. Ve středu se mírně oteplí a v odpoledních hodinách bude možná i sněžit,“ uvedla Augustinová. Dodala, že tuto zimu zatím nikde nenaměřili extrémně nízké hodnoty. Například loni v lednu meteorologové zaznamenali na stanici na Rokytské slati minus 35,3 stupně.

Teploty v Jihočeském kraji se jinak dnes po rány pohybovaly kolem minus deseti stupňů. Větší mrazy byly tak pouze ve vyšších nadmořských výškách. Podle informací z dispečinku správy a údržby jihočeských silnic jsou dnes vozovky v regionu sjízdné s minimálním omezením.

rek jpt

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png