Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Teplárna Č. Budějovice roztopí do pátku 8. září všechna odběrová místa

České Budějovice (ČTK) – Teplárna České Budějovice zahajuje zimní provoz. Do 8. září roztopí všechna odběrná místa. Na sezonu je připravena i Teplárna Tábor, která investovala osm milionů korun do nového napájecího čerpadla pro kotel. ČTK to řekli zástupci tepláren.

Teplárna České Budějovice začala 5. září nahřívat centrální předávací stanici. „Do pátku roztopíme odběrná místa po celém městě. Zimní provoz tím můžeme kdykoliv zahájit,“ řekl ČTK místopředseda představenstva Tomáš Kollarczyk.

Začátek topné sezony určuje vyhláška ministerstva průmyslu a obchodu. Podle ní se dodávka tepelné energie po 1. září zahájí, když průměrná denní venkovní teplota klesne pod 13 stupňů ve dvou dnech po sobě a neočekává se, že by se následující den nad tuto hranici vrátila. Loni se tak ve městě stalo 21. září, předtím už 9. a 3. září.

V Českých Budějovicích je na dálkové vytápění napojeno přes 28.300 bytů a stále jich přibývá díky výstavbě nových bytových domů. Novinkou je elektronický portál, který teplárna spustila na svém webu. Zájemcům o připojení na dálkové vytápění nabízí základní informace, zejména zda v dané lokalitě má teplárna své sítě.

Před novou sezonou udělala teplárna revizi všech elektrických a strojních zařízení, vyměnila části zastaralých parovodů za horkovody, modernizovala výměníkové stanice a opravila některé úseky potrubí teplé vody. Tím se podle Kollarczyka předchází poruchám, snižují se provozní ztráty a zvyšuje spolehlivost sítě.

Na topnou sezonu je připravena i táborská teplárna, jež dodává teplo do 8600 bytů. „Budeme se řídit podmínkami pro zahájení, zaprvé až nás odběratelé vyzvou, že chtějí zahájit sezonu, což je zejména Bytes Tábor, a teploty zatím neodpovídají. Ale jsme schopni okamžitě zahájit dodávku pro vytápění,“ řekl ČTK ředitel teplárny Tomáš Paur.

V táborské teplárně instalovali před novou sezonou nové napájecí čerpadlo pro kotel, do nějž investovali osm milionů korun. Podle Paura zefektivní výrobu, šetří elektřinu, má úspornější motor. Deset milionů korun stála generální oprava vnitřní vyzdívky hlavního komína.

Teplárna České Budějovice. Foto: firmy.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3