Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Temelínští hasiči zasahovali v Neznašově při hrozícím pádu stromů

Neznašov – Technický zásah při odstraňování stromů hrozících pádem na chaty zaznamenali ve čtvrtek 29. června temelínští hasiči. Jejich velitel vyslal na místo zásahu v Neznašově hasičskou plošinu s tříčlennou posádkou. Ta byla vybavena motorovými pilami, lany na zajištění nakloněných stromů a zařízením pro výškové práce. Z plošiny hasiči postupně odřezávali větve a po částech i kmeny stromů. Celý zásah trval přibližně dvě hodiny. Vše se obešlo bez zranění a materiálových škod.

„Od října jsou profesionální hasiči ČEZ zařazeni do takzvaného poplachového plánu Jihočeského kraje. Vyžaduje-li  to především rychlost zásahu, může je krajský hasičský dispečink povolat. Za poslední půl rok takto zasahovali například u dopravní nehody, požáru v obci Temelín nebo při odklízení popadaných stromů. K dispozici mají moderní zásahovou techniku a mimo jiného i například zásahovou plošinu s výškovým dosahem 42 metrů,“ dodal mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Plošina temelínských hasičů. Foto: Marek Sviták

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3