Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Temelínští hasiči zasáhnou i mimo elektrárnu

Temelín – Reálné zásahy u požárů i dopravních nehod čekají od října hasiče Jaderné elektrárny Temelín.

Jejich šedesátičlenná jednotka se stala součástí takzvaného poplachového plánu a podle nové smlouvy s Hasičským záchranným sborem (HZS) Jihočeského kraje bude vyjíždět i k událostem mimo elektrárnu. Zejména v severní části Českobudějovicka a na Vltavotýnsku.

Kromě lidských zdrojů disponují temelínští hasiči nadstandardním vybavením, například nejvyšší zásahovou plošinou v kraji. Někteří z nich jsou rovněž specialisty na ovládání těžké techniky.

Ředitel Útvaru bezpečnosti ČEZ Roman Havlín zmínil, že pokud to bude aktuální situace v elektrárně vyžadovat, jednotka může místo zásahu kdykoliv opustit. Prvořadá pro ni totiž zůstává ochrana jaderného zařízení. „Ve finále to bude výhodné pro obě strany,“ zmínil ředitel Havlín.

p1260660
Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Šéf HZS Jihočeského kraje Lubomír Bureš dodal, že při zásazích u nehod či požárů je nejdůležitější rychlost a kvalita. „Pokud máme možnost s minimálními náklady dál posílit už tak vysokou bezpečnost v kraji, pak to samozřejmě využijeme,“ řekl ředitel Bureš.

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3