Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Temelínští hasiči poprvé pomáhali u nehody

Temelín – První ostrý zásah u dopravní nehody za sebou mají hasiči z Jaderné elektrárny Temelín. Jejich jednotka se stala na začátku října součástí integrovaného záchranného systému a vyráží i k událostem mimo elektrárnu.

Premiérovým zásahem byla asistence u nehody dvou osobních aut, ke které došlo na křižovatce u výjezdu z elektrárny. Hasiči byli na místě do čtyř minut. „Ve dvou havarovaným vozidlech cestovaly čtyři osoby, z toho jedno dítě a těhotná žena. Dítě a těhotnou ženu převezla krajská záchranka na ošetření do Českých Budějovic,“ popsal mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Přímo na místě bylo sedm temelínských hasičů a cisterna s vybavením pro vyprošťování osob. „Naštěstí nebyla potřeba nikoho z vozidel vyprošťovat. Úkolem našich hasičů tak byla likvidace několika litrů pohonných hmot, které z vozidla unikly. Každopádně se ukázalo, že nově nastavený systém funguje,“ dodal Roman Havlín, ředitel Bezpečnosti elektráren ČEZ.

temelinsti-hasici
Nehoda u Temelína. Foto: HZS JE Temelín

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3