Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Temelínská elektrárna slaví nový rekord. V létě přišlo přes 13 tisíc lidí

Temelín – Nejlepší prázdninovou návštěvnost ve své historii zažila v červenci a srpnu Jaderná elektrárna Temelín. Zavítalo tam 13 153 lidí, což je zhruba o 4000 víc než loni.

Průvodkyně Hana Marečková zmínila, že nejnavštěvovanějším dnem v elektrárně byla poslední červencová sobota, kdy se tam uskutečnil Den otevřených dveří. Elektrárnu si v ten den prohlédlo 1200 lidí.

„Hodně k nám jezdí také cyklisté. Kolem elektrárny je řada cyklotras a naše infocentrum se rok od roku stává oblíbenou cyklistickou zastávkou,“ řekla Hana Marečková.

Od září už temelínská elektrárna vítá především školní exkurze. Zájem o ně je tak veliký, že už jsou rezervovaná místa až do června.

„Snažíme se návštěvníkům nabídnout víc než jen techniku a energetiku. I když ta pochopitelně tvoří hlavní část. Především rodiny s dětmi se mohou odreagovat například procházkou v parku se se se čtvrtinou z téměř čtyř desítek druhů ptáků, které ornitologové v naší těsné blízkosti našli,“ doplnila Marečková.

Infocentrum temelínské elektrárny je otevřené denně od 9 do 16 hodin. Loni ho navštívilo 32 tisíc lidí a řadí se tak mezi deset nejnavštěvovanějších památek na jihu Čech.

 

 

 

Návštěvníci v Temelíně. Foto: Marek Sviták

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3