Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Temelín vyrobil za měsíc energii pro 400 tisíc domácností na rok

Temelín – Elektřinu, která by na rok vystačila 400 tisícům domácností, vyrobila během února Jaderná elektrárna Temelín. Hodnota 1 474 757 megawatthodin (MWh) představuje historicky druhou nejvyšší únorovou výrobu. Dosud nejvíce elektřiny během února jihočeská elektrárna vyrobila loni, konkrétně 1 523 766 MWh.

Provoz jaderné elektrárny není o překonávání rekordů. Je to o bezpečné a spolehlivé dodávce elektřiny za jakéhokoli počasí. V tomto směru jsem s dosavadním průběhem spokojen. To nejnáročnější, tedy odstávka, je stále před námi. Její zvládnutí bude pro roční bilanci rozhodující,“ vysvětlil temelínský ředitel Bohdan Zronek.

Podle mluvčího elektrárny byly loňský a letošní únor provozně srovnatelné. „Rozdíl ve prospěch loňského roku zařídil kalendář. Loňský únor měl totiž 29 dní,“ poznamenal Marek Sviták.

Dohromady za první dva měsíce vyrobil Temelín 3 099 206 MWh elektřiny.

V polovině května začne odstávka pro výměnu paliva na druhém bloku a ČEZ ji plánuje na necelé tři měsíce. Odstávka prvního bloku začne až v samotném závěru roku.

Temelín. Ilustrační snímek. Foto: Marek Sviták

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3