Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Temelín se připravuje na spuštění odstaveného prvního bloku

Temelín – Jaderná elektrárna Temelín se připravuje na spuštění reaktoru prvního bloku, který je od konce srpna odstavený kvůli pravidelným kontrolám a testům zařízení. Ke startu reaktoru dojde v nejbližších dnech, výrobu elektřiny v prvním bloku chtějí energetici obnovit na začátku příštího týdne.

„Od začátku roku vyrobil první temelínský blok téměř šest miliónů megawatthodin elektřiny, což odpovídá roční spotřebě skoro dvou miliónů českých domácností,“ dodal mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Jaderná elektrárna Temelín vyrobila první elektřinu v prosinci 2000. V současnosti je největším zdrojem výroby elektřiny v republice. Svojí produkcí kryje pětinu české spotřeby. V roce 2015 vyrobila 14,23 miliardy kWh elektrické energie. Jižní Čechy by s elektřinou z Temelína vydržely téměř 4,5 roku, českým domácnostem by stačila na celý rok.

Temelínská elektrárna. Foto: atominfo.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3