Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Temelín otevře dveře veřejnosti. Zájemci musí přijít s občankou

Temelín – Jaderná elektrárna Temelín pořádá v sobotu 29. července den otevřených dveří pro veřejnost. Pod pokličku největšího výrobce elektřiny v republice se podívá necelých 900 lidí, zájemci si proto musí včas rezervovat místa. Podmínkou je věk nad 15 let a předložení občanského průkazu.

Vedoucí Útvaru komunikace elektrárny Petr Šuleř zmínil, že účastníky dne otevřených dveří proveze po areálu elektrárny celkem 18 autobusů. Budou jezdit v půlhodinových intervalech, první vyjíždí v půl deváté ráno, poslední v pět hodin odpoledne.

„Autobus například projede kolem chladicích věží, skladu použitého paliva, nebo hlavního výrobního bloku, skrývajícího jaderný reaktor. Návštěvníci se podívají také na simulátor pro výcvik operátorů. Součástí programu bude i prohlídka infocentra elektrárny v zámečku Vysoký Hrádek,“ nastínil Petr Šuleř.

V infocentru čeká návštěvníky promítání 3D filmu o energetice i ukázka mlžné komory, ve které uvidí záření, které je kolem nás. Mimo to si mohou prohlédnout techniku temelínských hasičů.

Vedoucí infocentra Jana Gribbinová poznamenala, že celá exkurze potrvá přibližně dvě hodiny. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti je potřeba provést registraci, která začala minulý týden,“ upozornila vedoucí infocentra.

Zájemci se mohou registrovat na čísle 381 104 935 každý den od 9 do 17 hodin. Na exkurzi si nezapomeňte vzít občanku.

Ilustrační snímek. Foto: Petr Šuleř

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3